Jak wyselekcjonować znakomite formalne buty?

By | June 12, 2016

Buty są niezwykle istotnym elementem garderoby. W odróżnieniu od kapeluszy, okularów i zegarków, buty są czymś co jest niezbędne. Jednak spora część mężczyzn nie interesuje się za bardzo panującymi stylami. Staranne zajmowanie się zagadnieniami mody uznawane jest za domenę dam. Nadszedł czas, by ludzie zaczęli zwracać uwagę na dobór swoich formalnych butów.

Jeżeli rozważasz zakup butów zaznajom się z tym artykułem, dzięki niemu uda Ci się dokonać trafnego wyboru.

Dostosuj buty do stylu własnych spodni

Do smukłych i spiczastych butów powinno się dostosować regularny krój spodni. Z łatwością możesz zdobyć perfekcyjne i eleganckie obuwie w każdym z znanych sklepów obuwniczych. Możesz również poradzić się specjalisty, który obsługuje w sklepie.

Kolor butów

Czarne buty są niezaprzeczanym liderem podczas formalnych spotkań. Jednak ostatnimi czasy natrafić na buty ze skóry w jasnym kolorze by przerwać monotonność. Ich akceptacja w świecie biznesu jest wciąż stosunkowo niska i ażeby nosić takie obuwie trzeba być nadzwyczaj pewnym siebie.

Buty na spotkania firmowe

W trakcie zebrań służbowych na pewno nie możesz nosić tych samych butów biurowych co na co dzień. Dla kobiet doskonałe będą mokasyny.

Czego trzeba unikać?

Jeśli nie znosisz eksperymentować i chcesz wyglądać dobrze w każdej sytuacji trzymaj się szablonowych kształtów, stroń od ostrych zakończeń i ekscentrycznych cięć.