Poszukujesz ergonomicznych butów? Oto porady, które Ci pomogą

By | June 12, 2016

Buty mogą być nadzwyczaj atrakcyjne ze względu na wygląd, lecz faktem jest, że nie każde obuwie koniecznie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą olśniewać swoim designem, ale po kilku godzinach w nich przebytych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na wystrzałowy wygląd i poczucie pewności siebie jest skupienie się na komforcie. Jest kilka rzeczy, które możesz uczynić ażeby upewnić się, że kupujesz najbardziej komfortowe buty dla Twoich stóp.

Sugestia 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, gdyż zapewniają, iż palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niewygodne. Można również wybrać okrągłe albo kwadratowe, o ile będziesz pewien, iż będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed kupnem utwierdź się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeśli są cięższe niż typowe obuwie to mało prawdopodobne iż będzie się w nich dobrze chodzić. Zważywszy na to, że możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, aby zanadto nie obciążać nóg.

Podpowiedź 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one wygodne. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Wskazówka 4 – Rozważ odpowiednią amortyzację pod stopami w butach. Musisz utwierdzić się, iż będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to przetestować błyskawicznie poprzez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi znaczyć będzie, że but nie posiada stosownej amortyzacji.