Wybór właściwych butów

By | June 12, 2016

Szukając właściwych butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być doskonałe buty do biegania? Jakie będą właściwe do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odnaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe informacje mogą być dla Ciebie bardzo pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić jakim sposobem to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa ważne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed niepotrzebnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, aby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór odpowiednich butów do gry w piłkę nożną jest niezmiernie skomplikowany. Jeśli sport ten będzie uprawiany na trawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą właściwe na błotniste bądź brudne boisko. Jeżeli będzie się biegać po sztucznej murawie kołki winny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają tendencję do „trzymania” się butów. Niższe buty zwiększają mobilność.

Koszykówka

Jednym z kluczowych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeżeli jest się zawodnikiem grającym na przodzie pożądane będą buty z sporą amortyzacją i stabilnością, aby asekurować nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest zapewne najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.

Opublikowane dla lunaobuwie.pl – sandały dla kobiet.